Romantik Duvaklar

romantik-duvak-modeli

Gelinliğin seçiminden sonra gelen ve vazgeçilmez olan romantik duvaklar, gelinler için olmazsa olmazları arasındadır. Son yıllara bakılarak duvakların yerine takılan çiçekler, şapkalar, şık taşlar yine yerini duvaklara bırakmaya başladı bile. Romantik duvak seçmek bir kadın için sanat olarak görülmektedir. Seçilen duvaklar elbette ki gelinliğe uygun bir tarzda, şekilde ve kumaşta seçilmelidir.

Romantik duvaklar, en sık olarak tül şekilde olan seçimlerdir. Tül kenarına yapılan dantel işlemeler ile yapılan duvaklar dikkat çekmeye yetmektedir. Bunların yanında kullanılan ışıltılı taşlar gelinin parlamasını sağlayacaktır. Tüm gözler sizin üzerinizdeyken bu güzelliği asla yanlış seçimlerle bozmayın. Öncelikle seçtiğiniz gelinlik çok abartılı ve taşlarla süslenmiş ise duvağınızı daha sade tercih etmelisiniz. Bunun yanında eğer tercihiniz sade bir gelinlik ise bu gelinliğe ışıltı katmak için daha şık bir duvak seçmeniz gerekecektir.

Uzun duvaklar her zaman gelinliğinize romantiklik katacaktır. Kullandığınız işlemeler ile bu uyuma katkı sağlayacaksınız. Duvağınız, gelinliğinizi simgeler şekilde olmalıdır. Balon duvakların üzerine ve incecik tül üzerine işlenerek kullanılan duvaklar elbette ki çok zarif duracaktır. Duvakların kenarlarına işlenen şerit şeklinde ki kurdeleler de sizin olduğunuzdan zayıf olmanızı sağlayacaktır. Son zamanlarda en sık kullanılan bu yılında modası olan doğallık, duvaklara da yansımıştır.

Gelin adayları çoğunlukla abartıya kaçmadan sade ve düz beyaz duvakları tercih etmektedir. Denizkızı gelinlik modelinin üzerine seçilen uzun, yukarısı sade ama aşağı inildikçe dantel işlemeler kullanılan duvaklarda gelinlerimizin yüzlerini güldürmeye başladı bile. Romantik duvaklar,  uzun olursa masumiyeti temsil eder. Zarifliğinin yanında uzun duvakların kullanılmasında size zorluklar yaratacaktır. Uzun duvak seçiminizde bu kusuru öne çıkartmanız gerekecektir. Tül, dantel işlemeli romantik duvaklar zarifliğinizi temsil ettiği kadar şık bir gelinliğin üzerinde hayal edildiğinde eminim ki içinizi kıpır kıpır etmeye yetecektir.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>