Nişan Elbisesi seçerken nelere dikkat edilmeli?

Nisan_Elbiseleri_05

Nişanlanacak kişi sizseniz nişan elbisenizin biçimi fiziğinize, rengi ten renginize uyumlu olmalıdır. Klasik siyah abiye elbise modelleri arasından seçim yapabilirsiniz; bütün zamanların modası olan bu elbiseler her zaman bulabileceğiniz parçalardır. Gizlemek istediğiniz fazlalıklarınız varsa tercihinizi koyu renklerden yana kullanmalı, vücudunuzu birbirine zıt renkteki alt ve üst parçalarla bölmek sizi daha kilolu göstereceğinden tek renkli veya aynı rengin tonlarında olan nişan kıyafetleri arasından seçim yapmalısınız. Fakat böyle bir durum söz konusu değilse nişan elbisesi seçerken ten rengi tonları, saks mavisi, zümrüt yeşili rengindeki abiyelere de yönelebilirsiniz.

2013-2014 abiye elbise modelleri arasında yeşil ve mavinin değişik tonlarında; mor, kırmızı veya şeftali tonunda birbirinden güzel tasarımlar bulunuyor; yani siyahlara bürünmek tek seçeneğiniz değil. Nişan töreniniz aile arasında yapılacaksa sade bir abiye seçmeniz daha uygun olur. Fakat tören balo salonu tarzı bir yerde ve kalabalık bir ortamda gerçekleşecekse gösterişli bir dantel abiye elbise veya straplez abiye elbiseyi tercih edebilirsiniz. Tesettür tarzında giyiniyorsanız oldukça yoğun bir talebin olduğu bu piyasada birbirinden şık ve zarif birçok tesettür abiye elbise bulmanız mümkün. Straplez abiyeler nişan elbisesi seçerken en çok karşınıza çıkan modeller olacaktır, bu model gelinlik ve nişanlık elbiselerde çok sık kullanılıyor. Fakat bu model zevkinize veya tarzınıza uygun değilse askılı, kollu veya tek omuzlu abiye elbise çeşitleri arasından seçim yapabilirsiniz.

Bir nişan törenine davetliyseniz muhtemelen bir akrabanızın veya yakın bir arkadaşınızın nişanı söz konusudur. Bu durumda gerek kendinizi güzel ve güvenli hissetmek, gerekse nişanına davet edildiğiniz kişiye verdiğiniz değeri göstermek için fazla abartılı olmayan fakat özen gösterdiğinizi belli eden şık bir kıyafet seçmelisiniz.

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>