< Kına Gecesi Kıyafetleri | Net Gelinlik Tüm Gelinlik Modelleri
Gelinlik modelleri, abiye modelleri, nişan kıyafetleri, sünnet annesi
Düğün, nişan ve sünnet ile ilgili merak ettiğiniz herşey burada
Buradasınız: Ana sayfa - Kına Gecesi Modelleri - Kına Gecesi Kıyafetleri

Kına Gecesi Kıyafetleri

kırmızı kına gecesi elbisesi 215x300 Kına Gecesi Kıyafetleri

Kına gecesi kıyafetleri gelin adaylarının arkadaşları ile doyasıya eğlendikleri gecede giydikleri kıyafetlerdir. Kimi gelin adayı bu gecede çok süslü, abartılı elbiseler tercih ederken kimi gelin adayları ise daha sade kına gecesi kıyafetleri tercih etmektedirler. Bu tercih gelin adayının zevkine göre değişmektedir.

Kına gecesinde genellikle gelin adayları bindallı giymektedirler. Bindallılar geleneksel bir kıyafettir ve çoğu gelin adayı kına yakılırken bu kıyafeti giymek isterler. Bindallılar çok çeşitte mevcuttur. Her renkte ve modelde bindallı bulmak mümkündür. Etek sevenler için etekli bindallılar, pantolon ile rahat ederim diye düşünenler için pantolonlu bindallılar mevcuttur. Renk olarak da genellikle kırmızı modeller tercih edilse de mavi, bordo, yeşil ve daha pek çok renkte bindallı bulunabilir. İstediğiniz renge karar verdikten daha sonra gezerek istenilen bindallı alınabilir.

Bindallı genellikle sadece kına yakılması sırasında giyilmektedir ve çoğu gelin adayı bu olayın öncesinde ve sonrasında başka kıyafet giymeyi tercih etmektedirler. Bu kıyafetin modeli genellikle kabarık olmaktadır ve renk olarak da kırmızı renk tercih edilmektedir. Ya da çoğu gelin daha zarif görünmek istediği için kına gecesi için daha sade ve daha mat bir renkte elbise seçmektedirler.

Seçilen elbiseye göre ayakkabı seçimi yapılmalıdır. Ayakkabının modeline ve rengine göre yapılan bir ayakkabı tercihi ile kına gecesindeki şıklık tamamlanabilir. Bunun için yapılan tercihlerin her zaman birbiri ile uyumlu olması gerekmektedir. Eğer uyumlu olmaz ise kötü eleştiriler alınabilir ve düğün öncesi gelin adayının modeli bozulabilir.

Bu yüzden seçilen her şeye büyük önem verilmelidir. Eğer sade bir elbise seçildi ise saç modeli de sade bir model olarak seçilmelidir ve elbise ile bir bütünlük sağlanmalıdır.  Tercih edilen saç modelinin giyilecek olan bindallı ile de uyum sağlaması gerekmektedir.

Etiketler:,


Yorum yapın