İpek Elbise Modelleri 2014

ipek_elbise_13

Kuvvetli, parlak, hafif ve yumuşak bir kumaş olan ipekten yapılmış güzel elbiseler arasında günlük kullanıma uygun modeller de, bir kokteyl partide veya şık bir restorandaki bir yemek davetinde giyilmeye uygun abiye elbise çeşitleri de bulabilirsiniz. Fakat ipek elbise modelleri arasından seçtiğiniz bir parçayı iyi korumanız gerekir; çünkü bu yumuşak, hafif ve hoş kumaş aynı zamanda çok kolay lekelenebilir.

Fuşya rengi abiye elbiseler hoşunuza gidiyorsa bu renkte omuzları fırfırlı, kolsuz bir ipek elbiseyi de beğenebilirsiniz. V yakalı, kolsuz, bol etekli bir ipek elbiseyle kendinizi sıcaktan koruyabilirsiniz; ipek kumaş insanı yazın serin, kışın sıcak tutar. Göğüs altından büzgülü kalın askılı bir mavi ipek elbise krem veya gümüş rengi çanta ve ayakkabılarla kombinlendiğinde ortaya çok şık bir görünüm çıkar. Yaz günleri için rahat ve bol kesimli bir elbise arıyorsanız açık yuvarlak yakasının etrafı koyu renk işlemelerle süslenmiş gri bir ipek elbise size hitap edebilir. İpek elbise modelleri arasında gece elbisesi tarzında çok şık ve alımlı modeller de bulunuyor. Göğüs kısmının altından aşağıya doğru inen kendi kumaşından kuşağıyla cazip bir görünümü olan spagetti askılı mor bir ipek elbiseyle katıldığınız davetin yıldızı olabilirsiniz.

En yumuşak ve en ince doğal ipliklerden biri olan ipek kumaştan elbiseniz veya başka bir giyim eşyanız varsa yıkama ve ütüleme konusunda titiz davranmanız gerekiyor. Bu kategorideki parçaları temizlemenin ideal yöntemi ılık suyla ve şampuan kullanarak elde yıkamak, çitilemekten ve sıkmaktan kaçınmaktır.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>