Güzel Giyinmenin Sırları

Gerek medyatik kişilerle ilgili görsellerde, gerekse kendi çevrenizde görebileceğiniz gibi giyime çok fazla para sarf edebilecek durumda olmak güzel giyinmek için her zaman yeterli olmuyor. Şık giyinmenin sırları konusundaki uzman görüşlerine göre, en azından bu konuyla ilgili olarak; zevk sahibi olmak ve bazı temel kurallara dikkat etmek sonuç açısından para sahibi olmaktan daha önemli. Şık giyinmek için öncelikle gardırobunuzda birbiriyle uyumlu parçalar olmasını sağlamalısınız. Askınızda çok güzel bir kapri pantolon olup bunu tamamlayacak uygun bir üst olmayabilir veya severek aldığınız bir gömleği altına giyeceğiniz uygun bir parça olmadığından uzun zamandır kullanamıyorsunuzdur. Arada bir kıyafetlerinizi gözden geçirerek bu gibi eksikleri tespit etmelisiniz. Böylece şık giyinip dışarıya çıkmak istediğiniz bir gün güzel bir giyim eşyasını sırf onu tamamlayacak bir parça olmadığı için elemek durumunda kalmazsınız.

Güzel giyinen bayanlar-06

Vücut tipine göre giyinmek iyi bir görünüme giden yolun en önemli adımlarından biridir. Vitrin mankeninin veya bir başka kişinin üzerinde muhteşem görünen bir kıyafetin sizin üzerinizde iyi durmayabileceğini unutmamalı ve giyim eşyası satın almadan önce mutlaka denemelisiniz. Çok güzel giyindiğini düşündüğünüz birçok kişi kusursuz vücut hatlarına sahip değildir; kendisini en iyi biçimde gösterecek kıyafetleri seçmesini sağlayan bir bilince ve zevke sahiptir. Fazla para harcamadan şık giyinmek istiyorsanız kaliteli markaların indirim ve kampanyalarını kaçırmamalısınız. Böyle fırsatlardan faydalanarak normalde size pahalı gelecek bazı giyim eşyalarına sahip olabilirsiniz. Bu sırada sadece o sezona özgü bir trend gibi görünen parçalardan çok her zaman giyilebilecek kaban, deri ceket, kaliteli bir çift ayakkabı gibi ürünlere yönelirseniz daha karlı çıkarsınız. İyi giyinmek için yapmanız gereken şeylerden biri de sahip olduğunuz giyim eşyalarıyla farklı kombinler yaratmaktır. Bunun için çok sayıda giyim eşyasına sahip olmanız gerekmez. Örneğin siyah bir kalem eteği bazen bir dantel gömlekle, bazen zarif bir mini hırka ile kombinleyebilir, başka bir gün sade bir siyah üstle giyip kıyafetinizi rengarenk bir fularla tamamlayabilirsiniz.

İnternet ortamındaki görsellere, moda bloglarına, markaların web sitelerine bakarak şık giyinmek konusunda birçok ipuçları yakalayabilirsiniz. Arada bir böyle bir araştırma yapmak size çok yakışacak kıyafetler keşfetmenize veya nasıl değerlendireceğinizi bilemediğiniz giyim eşyalarıyla yapılabilecek kombinler hakkında fikir edinmenize yol açar. Sizin vücut yapınızdaki insanların şık olmak için neler yaptığını öğrenirsiniz. Pahalı kıyafetler gözünüzü korkutmasın, bunların fiyatları indirim döneminde alabileceğiniz seviyelere inecektir. Satın alamayacağınız kadar pahalı bir kıyafeti iyi bir kumaş alıp diktirmeyi de düşünebilirsiniz.

 

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>