Gelinlik

2014_Straplez_Gelinlik_08

Gelinlik her genç kızın çocukluk hayallerindendir. Büyüyüp gelin olduklarını çoğu zaman hayal ederler. Ve her genç kızın hayal ettiği gelinlikler ayrıdır. Kimisi düğün gecesinde prensesler gibi olmak ister, kimisi ise zarifliği ile herkesi büyülemek ister. Gelinlik modelleri bu nedenle çok farklılık göstermektedir.

Küçük kız büyüdüğü zaman çocukluk hayallerindeki gelinliğe sahip olmak ister. Bu nedenle düğün gecesi yaklaşmaya başladığı zaman o gelinliği aramaya başlar. Yüzlerce gelinlik modeli arasından kendi hayalindeki gelinliği bulana kadar aramayı sürdürür. Bu gelinlikler arasında çoğu zaman kabarık gelinlik modelleri önem taşımaktadır. Gelinlik denildiği zaman akla ilk olarak kabarık modeller gelmektedir ve çoğu gelin adayı tercihini bu modelden yana kullanır. Fakat bu model içerisinde de çok çeşitli modeller bulunmaktadır. Bazı gelinlik modelleri sadece tülden oluşmaktadır. Etekleri tülden süslü gelinlikler mevcuttur. Bunun yanı sıra eteklerine eklenen çiçekler ile de süslenen gelinlikler mevcuttur. Eteklerinin yanında gelinlik modellerinin üst kısımları da oldukça farklılık göstermektedir. Kimisi askılı, kimisi askısız modellerdir. Ve her gelinlik modelinin kendine göre sunduğu güzellik farklıdır. Bu nedenle gelin adayı hangi gelinliği seçerse seçsin kendisine yakıştığı zaman gelinlik güzel olacaktır.

Gelinlikler genellikle beyaz tercih edilmektedir. Bunun nedeni beyaz renk saflığı simgelemektedir ve gelin adayı en önemli gecesinde saf, temiz ve güzel görünmek ister. Fakat beyaz rengin yanında bazı gelin adayları farklı renkler de seçmeye eğilim göstermektedirler. Bu renkler genellikle krem ve tozpembedir. Bu renkleri tercih ederek farklı olmak isterler. Ve hayallerindeki gelinliğe sahip olmuş olurlar. Bu sayede düğün gecesinde gelin adayları oldukça mutlu olurlar ve hayatlarının en önemli gecesi diledikleri gibi geçmiş olur. Bu nedenle gelin adayları o gece için yaptıkları seçimleri kendi isteklerine göre yapmalılardır.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>