Gelin Şal Modelleri

Günümüzde moda sektörü sürekli gelişmektedir. Erkekler de kadınlar kadar bu sektöre ilgi gösterirler. Şal giyimde kullanımı daha çok ön plandayken son yıllarda atkılar da kendini göstermeye başladı. Genel olarak kadın giyimde öne çıkan şallar aslında şıklığını düşünen birçok gelinin de kullanımına hitap ediyor.  Gelin şal modelleri oldukça zengindir. Çok farklı renkte ve modelde gelin şal modelleribirçok gelinlikle ve aksesuarla da uyum sağlar ve şıklık katar.

Gelinşal modellerini çeşitlerine göre sıralarsak;

  • Kumaşlarına göre yünlü, pamuklu, keten şeklinde önümüze çıkar
  • Tasarımına göre birçok takma şekliyle de farklılık sağlar.
  • Renk açısından da birçok çeşidi vardır.

Her kıyafette olduğu gibi şal seçimi de önemlidir.  Ten rengine, giyilen kıyafete, ayakkabılara uygun renklerde seçilmelidir. Kumaş ve renk bakımından zengin olan gelin şal modelleri birçok damatla uyum sağlar ve kombin şansı verir. Gelinlerimiz için her yıl başka bir aksesuar ortaya çıkıyorken gelin şal modelleri uzun yıllardır düğün aksesuarı olarak raflarda yerini koruyor. Renk bakımından ise gelinliklerin çok renkli giyilmediği düşünüldüğünde gelin şal modellerinin düğünlere renk verdiği söylenebilir. Genelde aynı rengin benzer tonlarını şalında da kullanan erkekler zıt renklerin uyumundan yararlanarak farklı tonları da kullanabilirler.

Şalın üretildiği kumaşın seçimi de çok önemlidir. Mevsimlerin değişen sıcaklığına göre kullanılacakkumaşlar da farklılık gösterir. Özellikle yünlü kumaşlar yaz aylarında sıcak olmasına sebep olabilir.  Keten kumaşta üretilen şallar ise her mevsim kullanılabilir oluyor. Kalın kumaşlar kullanmak kış ayları için ideal oluyor aynı zamanda soğuktan da koruyabiliyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>