Gelin Makyajı

gelin makyaj modelleri (2)Gelin  adayları hayatının bu en önemli gününde haklı olarak çok güzel görünmek ister. Gelinliği, ayakkabısı, saçı ve en önemlisi de gelin makyajı olarak söylenebilir. Gelin makyajı genel olarak normal zamanlarda yapılan abiye makyajı gibidir. Ancak heyecan, duygusallık ve ortamın durumuna göre daha kalıcı olması açısından biraz daha dayanıklı olması ve detaylı yapılması gerekmektedir.

Gelin makyajında en çok yapılan hata yüze makyaj uygulanırken boyun ve dekolte bölgesinin ihmal edilmesidir ki, aradaki bir ton renk farkı çok çirkin bir görüntü oluşturur. Bu yüzden yüzünüze uygulanacak fondötenden bu bölgelere de uygulatmanızda yarar var. Makyaj yapımında en önemli nokta gözlerdir. Gelin adayının göz makyajı belirgin ve iddialı olmalıdır. Ayrıca eye liner kullanımında hassas olunmalıdır ki, suni ve amatörce bir makyaj görüntüsü vermesin. Ayrıca dudak makyajına dikkat edilmelidir. Gelin makyajında dudaklara muhakkak uygun kalem ile çerçeve çekilmeli ve içi uygun ruj ile doldurulmalıdır. Aksi halde dudaktaki makyaj dağılabilir ve hiç hoş olmayan bir görüntü oluşturur. Bu yüzden gelin makyajı konusunda bir uzmanın yardımını almak en iyi karardır.

Etiketler:, , ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>