Gelin Küpeleri

Düğün günü takacağınız küpeyi seçerken yüz şeklinizin tipine göre küpenizi seçmenizi öneriyoruz. Aşağıda belirtmiş olduğumuz yüz tiplerine göre küpe seçimlerini sıralamaktayız.

gelin_kupeleri_01

Gelinler kıyafetleri konusunda tüm detayları tamamladıktan sonra aksesuarlardan küpelere gelince oldukça zorlanmaktadırlar. Giyilen gelinliğin modeli ve gelinin saçı küpe seçimini etkilemiş olsa da en önemli kriter gelinin yüz tipidir. İnternet sitelerinde ya da tasarımcıların sunmuş olduğu kreasyonlarda görmüş olduğunuz gelin küpeleri sizin yüzünüze uymadığı için kötü durabilir. Bu yüzden mutlaka yüz tipinize ve şeklinize göre seçiminizi yapınız.

Yuvarlak Yüz:
Gelin adaylarının yüzü yuvarlaksa küpe seçiminizin ince, uzun ve köşeli küpelerin sizlere daha çok yakışacağını düşünüyoruz. Bu küpeler yüzünüzü biraz daha uzun ve köşeli gösterebilirler. Uzak durmanız gereken küpeler, halka tipi olanlar ve kısa küpelerdir.

Oval Yüz:
Eğer Oval bir yüz tipiniz varsa piyasada bulunan her tarz küpeyle güzel görünebilirsiniz. Hangi küpelerin sizin yüzünüzde daha iyi durduğunu denemek için mutlaka farklı küpe alternatiflerini deneyiniz. Genelde inci, pırlanta ve değerli mücevherlerden oluşan tek taş küpeler oldukça güzel durmaktadır.

Kare Yüz:
Kare yüz hattına sahip olan gelinler için en iyi seçim yuvarlak küpeler olacaktır. Bu tarz takacağınız küpeler yüz hatlarınızı biraz da olsa yumuşatmaya yardımcı olacaktır. Kesinlikle kaba ve kare tipli küpelerden uzak durmanızı öneriyoruz.

Uzun ya da İnce Yüz:
Yüz yapınız da uzun olduğundan dolayı uzun ve abartılı küpelerden mutlaka kaçınmalısınız. Üç boyutlu küpeler yüzünüze dada uygun olacaktır.

Üçgen Yüz:
Eğer sizde yüz tipi olarak daha çok üçgen bir yüz tipine sahipseniz, yüz hatlarınızı yumuşatacak tarzda küpeler seçmeniz sizler için daha iyi bir seçim olacaktır. Küçük dairesel küpeleri mutlaka denemelisiniz.

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>