Gelin ayakkabısı seçimi

Büyük gün için nasıl bir gelinlik seçtiniz? İhtişamlı sade bir model ya da çok klasik. Seçiminiz el buketinizden saç aksesuarınıza hatta ayakkabı tercihinize kadar pek çok farklı detayı da etkileyecek. Dünya trendlerini takip ediyorsanız artık düğünlerin rengarenk olduğunu biliyorsunuzdur; Bir başka deyişle gelinler artık klasik beyaz ya da bej tonlarıyla sınırlı kalmıyorlar. Diledikleri renkte ayakkabıları bazen çiçekleriyle bazen bellerine taktıkları bir kemerle kombinleyerek giyiyorlar. Bir başka trend ise tasarımcılarla görüşüp düğün gününe Özel bir ayakkabıyı sipariş üzerine yaptırmak. Eğer hayalinizdeki ayakkabıyı çok sayıda mağaza dolaşmanıza rağmen hala bulamadıysanız bu alternatifi de düşünebilirsiniz.

gelin_ayakkabi_10

Şıklığın dışındaki en önemli unsur şüphesiz rahatlık. Bütün gece ayakta duracağınız ve sürekli hareket halinde olacağınız için ilerleyen saatlerde sizi rahatsız eden ayakkabı tam bir kabus olur. Bu nedenle renk ve model seçiminin yanı sıra rahatlık kriterini de göz ardı etmeyin. Gelin ayakkabısını hazır alacaksanız akşam saatlerinde alışverişe çıkın; çünkü düğün gününde o kadar çok ayakta kalacaksınız ki, ayaklarınız akşam saatlerinde şişmiş olacak. Bir iki hafta öncesinden evde gelin ayakkabınızla gezip alıştırma yapabilirsiniz, Tabii düğünü yapacağınız yer de ayakkabı seçiminde önemli. Bir salon düğünü için seçtiğiniz ayakkabıyla kır düğününde rahat edemezsiniz. Yüksek topuklar sizin için vazgeçilemez ise yanınızda gecenin ilerleyen saatleri için bir spor ayakkabı da bulundurabilirsiniz.

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>