Evlilik

evlilik

Evlilik, birbirini seven iki kişinin birlikte yaşama ve yuva kurma amacıyla attıkları adımdır. Ömür boyu birbirlerine sadık kalma ve sevme sözleri ile yola çıkan çiftler, bu doğrultuda bir ömür boyu mutlu olma umudu ile evlenerek hayatlarını birleştirirler.

Evlilik denildiğinde özellikle ülkemizde çok büyük algılar oluşmaktadır. Evliliğin kutsallığı, evliliğin mahremi de hem bu algılar nedeniyle oluşmuştur. Tüm bunlara rağmen ülkemizde özellikle kötü evlilik örnekleri de görülebilmektedir.

Erken yaşta evlenenler, evlilikten kısa bir süre sonra boşananlar gibi evlilik adına kötü örnekler görülebilmektedir. Burada evlilik öncesinde düşünülmesi gerekenler önem taşımaktadır.

İnsanların evlilik sonrasındaki yaşamı iyi değerlendirmesi, birbirlerine karşı olan davranışları değiştirmemeleri gerekmektedir. Bu doğrultuda evlilik sonrası için kötü şeyler yaşanması da söz konusu olmayacaktır.

Evlilik sonrasında ister istemez kısıtlamalar olacaktır. Evin idare ettirilmesi, gerekli maddiyatın sağlanması, çiftlerin birbirine ilgi göstermesi v s. Gibi pek çok ayrıntı ortaya çıkacağı üzere kişiler birden bunlarla karşılaştığında zorlanabilmektedir. Tüm bu zorluklar konuşarak ve anlaşarak çözüleceği gibi problemler de çıkabilmektedir.

Fakat her ne olursa olsun sorunlar olsa bile kişilerin anlaşması ve sevgileri ön planda tutarak bu sorunların üstesinden gelmesi gerekmektedir. Böylelikle bitirilmesi düşünülen evlilikler bile kurtulabilir.

Evlilik konusunda özellikle çocuklar olduğu zaman çok daha ciddi düşünmek gerekmektedir. Zira dünyaya getirilen çocuğun sorumluluğu oldukça çok olacağından bunun altından kalkmak ve bebek için en iyi hayatı hazırlamak gerekir. Bunlar için en olmazsa olmazlardan bir tanesi mutlu bir yuvadır.

Tüm bu konularda gördüğünüz üzere maddiyat hiçbir zaman ön planda değildir. Hayatta her şeyi sevginiz, bağlılığınız ile çözebilirsiniz. Önemli olan kişilerin istekli olması ve maneviyata önem vermesidir. Çocuğunuzla oynadığınız bir oyun, ona aldığınız hediyeden her zaman daha değerli olacaktır.

Etiketler:

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>