Bayan Gömlek Modelleri

Gömlek deyip geçmemek lazım, Vücut tipine ve yüz tipine göre gömlek modelleri farklılık göstermektedir. Eğer yuvarlak hatlara sahipseniz tam oturanla tam oturmayan yeterince uzun bir gömlek tercih etmelisiniz. Yuvarlak hatlarda olanların gömlek yakaları küçük ve dar olmasına dikkat edilmesi gerekmektedir. Kısa boyluysanız hakim yaka modeli ya da karpuz kollara sahip olan modellerden birini giyebilirsiniz. Yarasa kol model gömlekleri kısa boyluların kullanmamasını tavsiye ediyoruz çünkü bu tarz gömlekler sizi aşağıya çekecektir ve olduğunuzdan kısa görünebilirsiniz.

bayan_gomlek_modelleri_07

Eğer omuzlarınız dar ise içinde vatka olan gömlek modellerini tercih etmelisiniz ve bu vatkalar yeterince küçük ve dar olması gerekmektedir. Dar omuzları geniş göstermek için ise omuzlarında bol bol detayları olan gömlek modellerini tercih edebilirsiniz ya da derin V yaka kullanabilirsiniz. Geniş omuzlara sahipseniz yakası dar ve ince kesime sahip olması gerekmektedir. Göğüs kısmı geniş olan bayanlar ise beli hafif oturan üst kısımı ise geniş ya da bol olan gömlek modellerini tercih edebilirler. Göğüs kısmı dar olan hanımlar ise mümkün olduğunca göğüs kısmında hareket olan modelleri giyebilirler.Kalın kollara sahip olan bayanlar ise mutlaka tercih edecekleri gömleklerin kol boyları uzun olmalı ve mümkünse vatkalı gömlekleri tercih etmelidirler, lastikli kollardan uzak durmalısınız.

Kısa üs bedene sahipseniz tam ortasından dikey çizgi geçen bir modeli deneyebilirsiniz.

Etiketler:,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>