Abiye Kıyafetler için Türban Tavsiyeleri

Turban_Baglama_01

Günümüzde tesettürlü bayanlar söz, nişan, düğün törenleri gibi özel günlerde kıyafetlerinin yanında eşarp, şal veya türbanlarının da güzel görünmesini istiyorlar. Kına gecesi yapacak olan genç kızlar veya sünnet annesi konumundaki bayanlar abiye türban bağlama tekniklerine ve kıyafetleriyle başörtülerinin güzel bir şekilde kombinlenmiş olmasına doğal olarak çok önem veriyor.

Herhangi bir sebeple tesettür abiye elbise giymeniz gerektiği zaman kıyafet dışındaki ayrıntıların da mükemmel olmasını istersiniz. Abiye eşarp ve türbanları güzelce bağlamayı öğrenmek için internete başvurabilirsiniz, bu konu için hazırlanmış çok sayıda video mevcut. Riski göze almak istemezseniz bayan kuaförleri sizin için muhteşem modeller yapabiliyorlar. Abiye şal veya eşarbınız başınıza tek başınıza yapmakta güçlük çekebileceğiniz karmaşık şekillerde bağlanıyor ve ortaya müthiş görünümler çıkıyor. Değişik türban aksesuarları bu konuda kuaförlerin en büyük yardımcısı. Gösterişli bir model istiyorsanız türbanınız incilerle, boncuklarla, zıt renkteki farklı kumaş parçalarıyla süsleniyor; üzerine kumaş çiçekler veya yaprak motifleri iliştiriliyor ve daha birçok süsleme yöntemi uygulanıyor. Biz size abiye türban bağlama sırasında kıyafetinizin yaka ve roba kısmı gösterişliyse türbanınızı başınıza ve boynunuza dolayıp uçlarını gözden saklamanızı önereceğiz. Fakat kıyafetiniz düz renkli ve sadeyse türbanın abartılı bir görünümü olmasından çekinmeyin. Örneğin başınızı uzun bir şalla kapatıp ucunun başınızın bir tarafından aşağıya sarkmasını sağlayabilirsiniz. Türbanın bu stilde kullanılması sade abiye elbiselere gösteriş ve hareketlilik katıyor.

Giyim endüstrisindeki gelişmeler başını kapatmayı tercih edenler kadınlar için de büyük bir ürün çeşitliliği oluşmasına yol açtı. Türbanlara verilecek şekillerin ve uygulanacak aksesuarların sınırı olmadığı söyleyebiliriz. Örneğin düz renkli sade türbanınızı incilerden yapılmış tek bir denizyıldızı figürüyle bambaşka bir havaya sokabilirsiniz.

 

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>