2014 Gelinlik Modası

kabarik gelinlik - 01

Pratikte daha çok bahar ve yaz aylarında talep gören gelinlikler gelin adaylarının rüyalarına girme konusunda ise zaman sınırı tanımıyor. Gelinlikler aleminde o kadar çarpıcı, öyle göz alıcı modeller var ki henüz böyle bir projesi olmayanları bile birtakım hayaller kurmaya sevk edebiliyor. 2014 gelinlik modelleri arasında da insana ayaktayken rüya gördürtecek rüya gibi modeller var tabii. Örneğin denizkızı kesimi kalp yaka gelinlik modelleri var ki en yukarıdan başlayıp dizlerin üstüne kadar gelen drapeleri ve sonra A biçiminde açılan etekleriyle birçok gelin adayına iç geçirtecek güzellikte.

2014 gelinlikleri arasında derin bir V yakası olan askılı gelinlik modelleri de mevcut. Peplum gelinlik modellerine sıcak bakanlar sezon gelinlikleri içinde bu tarz parçalar bulabilecek, vintage gelinlik arayanlarsa geçmiş dönemlerinin gelinliklerinin günümüzde üretilmiş versiyonlarını görmekten mutluluk duyacaklar. Bu kategoride yüksek belli, omuz başlarını kaplayan transparan dantel kumaştan askıları olan, beden kısmının tamamı ve eteklerinin yan tarafları işlemeli gelinlik modelleri var ki midi boydaki kloş etekleriyle nostaljik bir hava estiriyor. Düğün töreninde kısa gelinlik giymek isteyenler de 2014 gelinlik modelleri arasında bulunan boyu dizin oldukça üstündeki sade gelinliklere göz atabilirler. Robası ve kolları işlemeli tül kumaşla tasarlanmış uzun kollu gelinlik modelleri de gelin adaylarının gönlünü fethetmek üzere askılarda bekliyor. 2014 koleksiyonlarında modern tasarımlardan nostaljik parçalara kadar aradığınız her modeli bulmanız mümkün görünüyor. Vücut biçime hangi modellerin yakışacağı konusunda tereddütleri olanlar internet ortamındaki ‘gelinlik seçerken’ başlıklı makalelerden faydalanabilirler.

Etiketler:, ,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>